راهنمایی خرید کالای استوک

 

در زبان انگلیسی استوک (Stock) به معنی کالای ذخیره و یا موجود در انبار گفته میشه. ولی در زبان فارسی برای انواع کالاهای دست دوم بکار برده می شود. اینکه “استوک” به چه علتی این چنین در زبان فارسی مفهوم پیدا کرده، مورد بحث ما نیست. ولی اکثرا کالاهای دست دوم رو با نام استوک میشناسیم. اما باید بدونیم که همیشه اجناس استوک، لزوماً کارکرده و دست دوم نیستند.

انواع کالای استوک

 

یکی از سیاست های فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای خارجی برای جلب مشتری مثل " آرگوس " در انگلیس اینکه مشتریان می تونند کالایی که خریدن رو بعد از 30 روز به هر دلیلی یا به زبان ساده تر بدون هیچ دلیلی به فروشگاه عودت بدن و مبلغ رو پس بگیرن یا برابر همون مبلغ خرید کنند.

 

نکته قابل توجه این هست که کالاهای برگشتی به هیچ عنوان وارد فروشگاه نشده و مستقیما به انبار فرستاده میشن و پس از درجه بندی A,B,C و D به صورت عمده فروخته میشن. بدین ترتیب کالایی که به صورت “استوک” خریداری میشه ممکنه به صورت دست نخورده و در بسته بندی اصلی و کاملا نو باقی مونده باشه. البته مشخص که درجه چنین کالایی گرید (درجه) A یا A+ هست. پس میشه با این گفته نتیجه گرفت که اجناس استوک دارای درجه A یا A+ رو با اطمینان از نو بودن و اصل بودن و با خیال راحت میشه خریداری کرد.

چرا قیمت یک دستگاه استوک واقعی ارزان است؟

 

مرورگر شما بسیار قدیمی است!
جهت مشاهده این وب سایت به صورت صحیح، بروزرسانی مرورگرتان ضروری خواهد بود. بروزرسانی مرورگر
×